SIK SORULAN SORULAR

DB (A) - desibel nedir?

Desibel gürültü ölçüm uluslararası birimidir.
40 dB (A), bir kütüphane içindeki gürültü seviyesi;
Diğer taraftan 120 dB (A), bir uçağın kalkarken çıkardığı gürültüdür.
Yaklaşık 3 dB (A) her artış için, bizim algıladığımız gürültü iki katına çıkar.

Cihazımın nasıl kullanılacağı konusunda herhangi bir öneriniz var mı?

Cihazın içine herhangi bir nesne sokmayın. Her zaman çocukların ve hayvanların ulaşamayacağı yerlerde tutun. Kirli odalarda veya yangın riski olan yerlerde asla kullanmayınız. Güç kablosu hasar görürse, üretici firmaya değiştirtin veya yetkili bir servis merkezi ile iletişime geçin.

Cihazı duvara (mümkün olduğunda) nasıl takarım?

Dikkatlice talimat kitapçığında sağlanan bilgileri izleyin.

Cihaz sadece-fan modunda nasıl çalışırnasıl çalışır?

Motor çalışır, ancak ısıtma elemanları aktif değildir.

Cihazı nasıl temizlemek gerekir?

Cihazı temizlemeden önce, fişini çektiğinizden emin olun. Cihazı temizlemek için nemli bir bez kullanın. Asla aşındırıcı ürünler kullanmayın, Bu cihaza zarar verebilir. Yılda en az bir kez cihazdaki ızgaraların içinin ve dışının temizlenmesi tavsiye edilir (gerektiğinde bir elektrikli süpürge kullanarak).

Benim için uygun ürünü nasıl seçerim?

Eğer kısa bir süre için anlık ısı gerekiyorsa, biz klasik veya seramik fanlı ısıtıcılar öneririz. Öte yandan, uzun süreli ısıya ihtiyaç varsa, fanlı ya da yağlı radyatörleri öneririz. Cihazı seçerken,kullanılacağı odanın büyüklüğünü dikkate almanız gerekir.

Cihazı saklarken alınması gereken önlemler var mıdır?

Cihazın soğuduğundan emin olun ve kuru bir yerde saklayın.

Neden termostatların farklı türleri vardır?

Termostat kullanıcı tarafından sıcaklık ayarı de cihaz üzerinde kapatır. Dönem "emniyet termostatı" kullanıcı üzerinde hiçbir kontrole sahip bir basit sıcaklık sınırlayıcı (Avrupa mevzuatına uygun bir güvenlik gereksinimi) ifade eder.

Ben cihazı dağıtmamalı mıyım?

Cihazı asla sökmeyin. Düzgün tamir edilmediğinde aletleri kullanıcılar için tehlikeli olabilir. Cihaz çalışmıyor veya hasar görmüşse, yetkili servis merkezine başvurun.

Cihazı kullanmadan önce ne önlemler alınmalıdır?

Her cihazın ve güç kablosunu kontrol edin; cihaz kapağını asla, hatta geçici olarak aşırı ısınma riskini önlemek için; yanıcı nesnelerden cihazı tutun; cihaz kullanacağınız zaman tamamen güç kablosunu dinlendirin, suyun cihazın içine nüfuz etmesine izin vermeyin ; cihazın anma gerilimi şebeke elektriğine karşılık olduğundan emin olun

Konforlu iç mekan koşulları nelerdir?

Kışın ideal konfor koşulları 21 ° C sıcaklık ve 40% -60 arasında bir bağıl nem vardır

Ben cihazı boyayabilir miyim?

Hayır, ürünleri boyamamalısınız.

Ürün bir uzatma kablosu ile birlikte kullanılabilir mi?

Ürünlerimiz uzatma kabloları ile birlikte kullanılmamalıdır

Klasik bir ısıtma elemanı ile bir fan ısıtıcı arasındaki fark nedir?

Bir fan ısıtıcı ev ısıtması, banyo veya diğer odalar için mükemmel bir cihazdır. Bu havayı ısıtmak için bir ısıtma elemanı içeren bir elektrikli cihaz ve odaya sıcak hava üflemek için bir fan idealdir.

Seramik ısıtma elemanı (PTC) ile fan ısıtıcı nedir?

PTC ürünleri seramik ısıtma elemanları kullanın. Seramik elemanları Cihazın ısı çıkışını ayarlamak ve dolayısıyla daha az güç tüketmesi demek. Düşük oda sıcaklığı, daha fazla ısı cihaz tarafından teslim edilir; oda sıcaklığı arttıkça, eleman çıkışı ve dolayısıyla güç tüketimi ısıtması azalır.

Bir fan coil nedir?

Fan bobinleri konveksiyon ısı ile, başka bir deyişle, bir sıcak hava akımı tarafından dağıtılan elektrikli ısıtma cihazları bulunmaktadır. Hava konveksiyon tarafından ısıtılmakta ve dolayısıyla yükselir. Hava araçları ısının bu hareketini oldukça hızlı bir şekilde oda boyunca dağıtılır. Konveksiyon reaktif ve hızlı ısıtma sistemi oluşturmak için en iyi yoldur.

yağlı radyatör nedir?

yağlı radyatörün mevcut en yaygın elektrikli radyatör arasında yer alması ve konveksiyon yoluyla ve radyasyon tarafından belli ölçüde ısıtmamasıdır. Bir elektrikli ısıtma elemanının daha sonra çevreleyen hava ile değiştirilir radyant yüzeyine, ısı aktaran radyatör içinde yağ ısıtır.

close

 

De'Longhi Appliances s.r.l. Gruppo De'Longhi - Società con unico socio Via L. Seitz, 47 - 31100 Treviso - Italia - Tel. +39.0422.4131 - Fax +39.0422.413736 Cap. Soc. € 200.000.000 Reg.Imp. di Treviso TV n. 00867190159